AKTOR A.Ş. Ailesi olarak, yenilenebilir enerji sektöründe yatırım yapmak ve anahtar teslim yüklenici EPC (Engineering, Procurement and Construction) hizmetleri sağlamak amacıyla kurulmuş mühendislik ve taahhüt fırmasıdır.

  • Ostim OSB Mahallesi 1229 Sokak No: 31 Yenimahalle \ ANKARA
  • info@aktor.com.tr
  • +90 (850) 309 33 06
Enerji Verimliliği Danışmanlığı (EVD)

Enerji Verimliliği Danışmanlığı (EVD)

Enerji Verimliliği Danışmanlığı

Hem Türkiye’de hem de dünya genelinde gelişmiş ülkelerin izlediği politikaların başında enerji verimliliği gelir. Bu alanda çok çeşitli çalışmalar yapılır ve firmaların daha az enerjiyle yüksek performans göstermesi sağlanır. Sadece tesislerde değil, konutlarda da farklı uygulamalarla gerçekleştirilen enerji verimliliği için profesyonel destek almak çok önemlidir.

Sektörün en saygın firmalarından biri olarak sizlere kusursuz enerji verimliliği danışmanlığı hizmeti sunuyoruz. İstediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek; ısıtma ve soğutma sistemleri, aydınlatma sistemleri, enerjiyle çalışan cihazların kullanımı gibi alanlarda etkili çözümler üreterek, enerjiden tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Böylece hem enerji kaynaklarının tükenmesini geciktirir ve doğal çevreyi korursunuz, hem de enerji maliyetlerinizi düşürerek kazancınızı arttırırsınız.

 

Enerji Verimliliği, binalarda yaşam standardı ve hizmet  kalitesinin, endüstriyel işletmelerde ise üretim kalitesi ve miktarının düşüşüne yol açmadan, birim hizmet veya ürün miktarı başına enerji tüketiminin azaltılmasıdır.

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğünün, eğitim, etüt ve bilinçlendirme çalışmaları ile bina sektöründe %30, sanayi sektöründe %20  ve ulaşım  sektöründe %15 olmak üzere dört Keban Barajı inşa edebilecek yaklaşık 7,5 milyar TL değerinde enerji tasarruf potansiyelimiz olduğu tespit edilmiştir.

Isıtma, aydınlatma ve ulaşım ihtiyaçlarımızı karşılarken, elektrikli ev eşyalarımızı kullanırken, kısacası günlük yaşantımızın her safhasında enerjiyi verimli kullanmak suretiyle, ihtiyaçlarımızından kısıtlama yapmadan aile bütçesine, ülke ekonomisine ve çevremizin korunmasına katkı sağlamamız mümkündür.

Niçin Enerjiyi Verimli Kullanmalıyız?

  • En önemli enerji kaynağı olan petrol ve kömür gibi fosil yakıtlar hızla tükeniyor.
  • Enerji  üretim ve tüketim süreçlerinde ortaya çıkan sera  gazı emisyonları küresel ısınma ve iklim değişikliğinin en önemli nedenleri arasındadır.
  • Kullandığımız enerjinin %70‘ini yurtdışından döviz ödeyerek satın alıyoruz. 
  • Evimizde ve ulaşımda tükettiğimiz enerjinin faturası aile bütçemizin en önemli kalemlerindendir.

Enerji faturalarımızı düşürmek ve aile ekonomisi katkıda bulunmak, ülkemizin enerjide dışa 
bağımlılığını azaltmak ve gelecek nesillere yaşanılabilir bir çevre bırakmak için enerjiyi verimli 
kullanalım.  

Binalarımızda alacağımız bazı önlemler ve enerji tüketim alışkanlıklarımızdaki küçük değişiklikler bizlere çok şeyler kazandıracaktır.

Proje, Mühendislik ve Yatırım Danışmanlığı
2022 Mayıs 17, 00:00
Ürün Satışı
2022 Eylül 08, 15:16