AKTOR A.Ş. Ailesi olarak, yenilenebilir enerji sektöründe yatırım yapmak ve anahtar teslim yüklenici EPC (Engineering, Procurement and Construction) hizmetleri sağlamak amacıyla kurulmuş mühendislik ve taahhüt fırmasıdır.

  • Ostim OSB Mahallesi 1229 Sokak No: 31 Yenimahalle \ ANKARA
  • info@aktor.com.tr
  • +90 (850) 309 33 06
ABB Dünyanın En Hızlı Elektrikli Araç Şarj Cihazını Pazara Sundu

ABB Dünyanın En Hızlı Elektrikli Araç Şarj Cihazını Pazara Sundu

  • Üç dakikadan daha kısa sürede 100 km menzil
  • Dört aracı aynı anda şarj etmek üzere özel olarak tasarlanmış tek şarj ünitesi
  • Yakıt ikmal istasyonları, şehir içi şarj istasyonları, otopark ve filolar için ideal

ABB bugün, piyasadaki en hızlı şarj deneyimini sağlayan, hepsi bir arada özellikli yenilikçi Elektrikli Araç (EA) şarj ünitesini pazara sundu.

ABB’nin yeni ürünü Terra 360, dinamik güç dağıtımı ile aynı anda dört aracı şarj edebilen modüler bir şarj ünitesi olma özelliğini taşıyor. Bu, hali hazırda bir araç şarj olurken diğer bir aracın şarj için beklemek zorunda kalmayacağı anlamına geliyor. Yeni şarj cihazı maksimum 360 kW çıkışa sahip ve herhangi bir elektrikli arabayı 15 dakika veya daha kısa sürede diğer deyişle market alışverişi sırasında ya da bir kahve molasında tamamen şarj edebilme anlamına geliyor.

Frank Muehlon, “Dünya genelinde iklim değişikliğiyle mücadele için elektrikli araçları ve şarj ağlarını destekleyen kamu politikaları hazırlanırken, elektrikli araç şarj altyapısına, özellikle hızlı, kullanışlı ve kullanımı kolay şarj istasyonlarına olan talep her zamankinden daha yüksek” dedi. ABB'nin E-mobilite Bölümü Başkanı. "Çeşitli ihtiyaçlara uyan şarj seçeneklerine sahip Terra 360, bu talebi karşılamanın ve küresel olarak e-mobilitenin benimsenmesini hızlandırmanın anahtarıdır."  

ABB İletişim ve Sürdürülebilirlik Sorumlusu Theodor Swedjemark, “Elektrikli araçların hızlı şarjında ​​dünya lideri olarak düşük karbonlu bir toplumun sağlanmasında kilit rol oynayan ABB için heyecan verici bir gün” dedi. Karayolu taşımacılığının küresel CO2 emisyonlarının yaklaşık beşte birini oluşturduğu göz önüne alındığında, e-mobilite Paris iklim hedefine ulaşmak için kritik öneme sahip. 10bin'den fazla araçtan oluşan tüm filomuzu emisyonsuz araçlara çevirerek örnek olacağız."

2021'in sonundan itibaren Avrupa'da ve 2022'de ABD, Latin Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinde kullanıma sunulan Terra 360, EV sürücülerinin günlük ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurularak tasarlandı. ABB E-mobility'nin geniş kurulu tabanı tarafından kazanılan zengin saha deneyiminden yararlanan Terra 360, hız ve rahatlığın yanı sıra konfor, kullanım kolaylığı ve aşinalık duygusu sunuyor.  

Yenilikçi aydınlatma sistemi, kullanıcıyı şarj işlemi boyunca yönlendirerek EA bataryasının Şarj Durumunu (SoC) ve optimum şarj seansının bitiminden önce kalan süreyi gösteriyor. Dünyanın en hızlı EV şarj cihazı aynı zamanda tekerlekli sandalye erişimine uygun ve sürücülerin minimum çabayla hızlı ve kolay şekilde şarj etmesine yardımcı olan ergonomik kablo yönetim sistemine sahip.  

Terra 360 şarj üniteleri, akaryakıt istasyonlarında, marketlerde ve perakende satış noktalarında özel EA sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, elektrikli filo arabalarını, kamyonetlerini ve kamyonlarını şarj etmek üzere bir kuruluşun ticari tesislerine de kurulabiliyor. Bu, bir gecede dört aracı aynı anda şarj etme veya gün içinde elektrikli araçlarının şarjını hızlı bir şekilde doldurma esnekliği sağlıyor.

Terra 360 şarj üniteleri az yer kapladığından küçük depo veya alanlar için önemli avantaj sağlıyor. Terra 360 şarj üniteleri tamamen özelleştirilebilir. Müşteriler, görünümü kişiselleştirmek için farklı kaplamalar kullanarak veya LED ışık şeritlerinin rengini değiştirerek şarj ünitelerine kendi markalarına göre şekillendirebilirler. Ayrıca video ve resimleri oynatmak için 27” reklam ekranı ekleme seçeneğinin de mevcut olması müşteri deneyimini en üst düzeye taşıyor.

ABB; elektrikli araçlar, elektrikli ve hibrit otobüsler, kamyonetler, kamyonlar, gemiler ve demiryolları için eksiksiz şarj ve elektrifikasyon çözümleri yelpazesi sunan elektrikli araç altyapısında dünya lideridir. ABB, e-mobilite pazarına 2010 yılında girdi ve bugüne dek 88’in üzerinde pazarda, Chargedot üzerinden satılanlar da dahil olmak üzere, 460.000’den fazla elektrikli araç şarj ünitesi, 21.000’den fazla DC hızlı şarj ünitesi ve 440.000’i aşkın AC şarj ünitesi sattı.

ABB’nin yüksek güçlü şarj üniteleri, şirketin IONITY ve Electrify America gibi uluslararası şarj operatörleriyle yaptığı ortaklıklar aracılığıyla şimdiden dünya çapında kullanılıyor.

ABB'nin elektrikli araç şarj teknolojisini keşfetmek için www.abb.com/ev-charging/tr adresini ziyaret edin.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 105.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr

Emisyonsuz Yakıt Hücresi Geliştirilecek RR
30 Kasım 2021, 04:11